HİZMETLERİMİZ

Hizmet Üretiyoruz...

Kolispak Ambalaj'ın kurumsal değerlerinin temelini müşteri memnuiyeti oluşturur. Bu amaçla yola çıkan firmamız müşteri ilişkilerini en iyi seviyede tutmak için sürekli strateji planlamaları yapar.

Koli siparişleriniz ve hizmetlerimizden yararlanmanız için lütfen aşağıdaki bilgileri inceleyiniz...

Nasıl Ürün Siparişi Verebilirim?

Şirketimizin iletişim bilgilerinden bize ulaşarak istek, öneri ve koli siparişlerinizi iletebilirsiniz.

Sipariş Süreci Nasıl İşler?

A) Üretilecek Koliye ait numune var ise;

 • Numuneyi bize kargoluyor veya gelip işletmenizde teslim alıyoruz.
 • Kutu için gerekli kalite analizi yapıldıktan sonra ürünlerinize en uygun fiyata koli teklifini yapıyoruz.
 • Onay vermeniz halinde siparişleriniz 1-3 gün içersinde kapınıza ücretsiz nakliye ile teslim ediliyor.

B) Üretilecek Ürüne ait numune yok ise;

Müşterilerimiz genellikle kolilerin boy ve enlerini dikkate alırlar. Halbuki her koli taşıyacağı ürünün ağırlığına, neme duyarlılığına, depolanacağı ve istifleneceği yerin fiziki şartlarına, nakliye koşullarına göre üretilmelidir. Kolispak Ambalaj öncelikle ambalajlanacak ürüne ait bu bilgileri analiz eder ve size en uygun fiyata kolinin numunesini yapar.

Müşterilerimiz ürünlerini paketlemek için sipariş ettikleri oluklu mukavva koliler için istediği türde baskı uygulayabilir. Baskı için gerekli ekipmanlar klişe ve boyadır. Baskılı koli siparişinden once müşterimiz koli üzerine uygulayacağı renkleri, yazıları, logoları vs belirlemelidir. Bu aşamada firmamızda klişe hariç her türlü ekipman hazır olarak mevcuttur. Klişe müşterimizin istediği doğrultusunda özel olarak 1 gün içersinde imal edilir. Eğer kolinizin numunesi varsa örnek koli üzerinden siparişiniz 2-3 gün içersinde size üretilip teslim edilir.

Numunesiz koli üretiminde süreç kısaca şu şekilde işler;

 • Ambalaja koyacağınız ürün için ölçü alınır.
 • Kolinizin bir adet numunesi hazırlanır ve ürünüzde test edilir.
 • Test başarılı ise baskı için hazırlık yapılır, Sizin talepleriniz doğrultusunda yazı ve logo için klişe hazırlatılır.
 • Bilgisaray ortamında kolinizin baskı çalişması yapılır ve size mail olarak gönderilir. Sizin direktiflerinizle oynamalar yapılabilir, Baskılı koli istediğiniz şekle gelir.
 • Son olarak sizin onayınızla baskılı koliniz seri üretime geçer.

 

 

Koli Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerkenler Nelerdir?

 • Oluklu mukavva koli ve kutunun üretim öncesi hazırlık aşamasında koli üreticisi ve koliyi kullanan karşı tarafın birbiriyle işbirliği yapması zorunludur. Ambalajlanacak ürünün biçimi, boyutu, ağırlığı, nakliye ve istif özellikleri üretici tarafından bilinmelidir. Bu bilgiler sayesinde ambalajlanacak ürüne en uygun koli üretilir ve ürünün tam korunması sağlanır.
 • Oluklu Mukavva üretimiyle ilgili ilgili temel bilgiler hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle üründe kullanılan kağıt cinsi, kağıt gramajı, dalga cinsi, dalga sayısı dikkat edilmelidir. Ambalajlanak ürün için fiyatı en ideal ve en kaliteli koli seçilmelidir. Bu konudaki optimum nokta çok önemlidir. Zira hafif bir ürünün taşınması için cüzi masraflar yerine büyük masraflar yapılabilir.Bu konuda ucuz koli talep eden müşterilerimiz için farklı kalitelerde oluklu mukavva koli çeşitleri önerilmektedir.

 • Sipariş edilen Koli, Kutu ve Mukavvanın teslim süresi çok önemlidir. Zira piyasada 7 -15 gün arasında ürün teslim eden firmalar vardır. Koli kullanıcılarının siparişlerinde termin sürelerini öğrenmeleri gerekir. Firmamız oluklu mukavva sektöründe en kısa termin süresine sahip şirketler arasındadır.

 • Ambalaj maliyetini azaltmak için tek tip koli kullanımı üreticiler için büyük avantaj sağlar. Örneğin 15-20 tip koli kullanıp bunlardan aylık 200 adet, 250 adet gibi koli siparişi vermek yerine 2-3 tip koli kullanıp bunlardan 4000-5000 adet koli siparişi vermek kullanıcılara büyük avantajlar sağlar. Aynı zamanda baskılı koliler için hazırlanacak olan klişe masrafları da azalmış olacaktır. Bu nedenle ürünleriniz için mümkün olduğunca koli tiplerini azaltmanızda fayda olabilir.

 • Kolilerin üretim aşaması ne kadar önemli ise depolanması da o kadar büyük öneme sahiptir. Uzun süre depolayacağınz kolileriniz için kesinlikle paletli koli siparişi vermeniz gerekir. Palet veya ızgaralar koli, mukavva ve kutuların yere temasını engelleyecek ve böylece ürünler uzun depolama şartlarına sahip olacaktır. Depolanacak mekanın kapalı olması ve nem oranın ortalama %50 olması da önemlidir.

 • Ürünlerinizi satışa sunacağınız raflarda muadillerinden ayırt edilebilmesi için kullanılan baskı ve renk çok önemlidir. Karton kutularda kullanılan kaliteli baskı ve renkler markanızın imajına destek verecek, fark edilebilir olmasını sağlayacak ve müşteride olumlu algılar yaratacaktır. Bu da şirketiniz için prestij sağlamakla birlikte ürünün satışa dönüşmesini hızlandıracaktır. Kolispak Ambalaj bünyesindeki uzman ekibiyle bu husulara çok dikkat etmektedir. Karton koli baskıya geçmeden önce müşterimizle güçlü bir diyalog kurup, son onaylar alındıktan sonra seri üretime geçilmektedir.

 

Adil Mh. Yakuphan Cd. 69/2 Sultanbeyli/İstanbul

0212 565 99 73

info@kolispak.com

E-mail adresinizi ekleyin, yeniliklerden ilk sizin haberiniz olsun..

© Copyright Kolispak Tüm Hakları Saklıdır. | 2014